PARTNEŘI

Kategorie: Archiv článků, Novinky, Kalendář akcí

Klínovecký snowboardcross se mlze neztratil, ani ho voda nespláchla

Klínovecký snowboardcross se mlze neztratil, ani ho voda nespláchlaDo závodu Klínovecký Snowboardcross se přihlásilo téměř 50 dětí ve věku od 7 – 16 let. Na přípravě trati pracoval technický tým pod vedením ředitelky závodu Klínovecký Snowboardcross i nadcházejících víkendových mezinárodních FIS snowboardcrossových závodů pro juniory a dospělé, Lenky Dvořákové. Trať byla perfektně připravena i zabezpečena bezpečnostními prvky, aby odpovídala standardům mezinárodních soutěží. Dle stanoveného programu měl v 09:00 hodin začít trénink, ale poslední slovo mělo počasí. Boží Dar se v pátek, 22.února probudil do deštivého rána a déšť bohužel nebral ohledy na blížící se start závodu. Lilo a lilo. Program se tedy musel posunout o 2 hodiny. Mladí závodníci odjeli do tepla a především do sucha. Další sraz u startu crossové trati na Hranicích byl naplánován na 11.00 hod. Déšť sice ustal, ale mlha Boží Dar neopustila. Každopádně v 11 hodin se trať závodníkům otevřela na prohlídku a tréninkové jízdy. Zhruba v 11:30 odstartovali první závodníci, samostatnými kvalifikačními jízdami s cílem zajet co nejrychlejší čas a kvalifikovat se do finálových rozjížděk, kde startují vždy 4 závodníci najednou. Ti rychlejší postupují do další jízdy až do té skutečně finálové, ze které vzejdou vítězové. Vítězové všech čtyř dnešních kategorií jsou již známi. I přes nepřízeň počasí to byl pěkný závod. Více informací i výsledkové listiny na stránkách www.supercross2019.cz.